Chwaszczyno.pl

Po majówce dokończą wyrównywanie dróg w Chwaszczynie

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

stan drog chwaszczyno 1

Przed świętami miały zostać wyrównane drogi z I, Ia i II kategorii. Ze względu na warunki pogodowe prace nie zostały zakończone. Dokończenie równania dróg z wskazanych kategorii nastąpi od 4 maja, chyba, że warunki pogodowe zmuszą Wykonawcę do ponownej zmiany harmonogramu prac.

Pozostałe drogi gminne są planowane do wyrównania w terminie do 30.06. br. Ewentualne zastrzeżenie w zakresie poprawności równania można zgłasza bezpośrednio do UG Żukowo lub do sołtysa.

pdfKlasyfikacja dróg w Chwaszczynie (stan na 10.04)100.75 KB

Wszelkie aktualizacje dokonywane są na stronie radasolecka.pl:

AKTUALIZACJA KLASYFIKACJI

 

Proponowana klasyfikacja NIE WYKLUCZA WYRÓWNANIA DROGI GMINNEJ po indywidualnym zgłoszeniu takiej potrzeby do:

Referatu Komunalnego i Infrastruktury Drogowej Urzędu Gminy Żukowo: tel.: +48 (58) 685-83-88, +48 (58) 685-83-57, pokój 3; koordynator p. Michał Oracz.

ZESTAWIENIE ZAWIERA WYŁĄCZNIE DROGI GMINNE I NIE OBEJMUJE DRÓG PRYWATNYCH!

Kategoria I (trasa przejazdu autobusu szkolnego) oraz Ia - drogi zbiorcze (główne), które powinny być wyrównywane w pierwszej kolejności. W przypadku zadysponowania sprzętu na teren Chwaszczyna każdorazowo wskazane drogi powinny zostać wyrównane.

Kategoria II - mniej uczęszczane drogi, których wyrównywanie odbywa się w przypadku zakończenia wyrównywania dróg kategorii I i Ia.

Kategoria III - drogi wyrównywane 2 razy w ciągu roku (przed i po sezonie zimowym) oraz po indywidualnych zgłoszeniach takiej konieczności.

 

Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i sugestie!

Sołtys sołectwa Chwaszczyno
Jolanta Wiercińska

 

Komentarze   

Tomek
+4 #3 RE: Po majówce dokończą wyrównywanie dróg w ChwaszczynieTomek 2017-05-04 07:55
Powinny być dwie kategorie dróg... te którymi przemieszczają się prominenci i pozostałe. Oczywiście równamy tylko te pierwsze ;P
Cytować | Zgłoś administratorowi
Jedrek
+7 #2 Po majowceJedrek 2017-05-03 00:01
Czekamy z niecierpliwości ą na zakończenie majówki i wyrównanie ulicy Norwida.
Nie interesuja mnie jakieś podziały na I,II i III kategorie.
Droga jest zniszczona przez ciężkie samochody,które dostarczają materiały budowlane do rozbudowy remizy przez wolną działkę obok Norwida.
My też płacimy podatek....
Cytować | Zgłoś administratorowi
karol
+6 #1 kategorie drógkarol 2017-04-28 22:31
To nie jest najmądrzejszy pomysł wprowadzenia kategorii dróg. Oznacza to tym samym wyznaczanie kategorii nieruchomości a może nawet mieszkańców, którzy mają równe prawa. Czy w ślad za tym nie powinny być zróżnicowane stawki podatku od nieruchomości?? ?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież