GDDKiA w Gdańsku ma nowego dyrektora. Zastąpi Karola Markowskiego

Karol Krefta

nowy dyrektor gddkia gdansk

Gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma nowego szefa. Od 1 marca funkcję Dyrektora GDDKiA w Gdańsku będzie pełnił Radosław Kantak.

Radosław Kantak zastąpi na tym stanowisku Karola Markowskiego, który był pełniącym obowiązki dyrektora z racji odwołania Roberta Marszałka.

Jak podała GDDKiA, Radosław Kantak jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od niemal 18 lat pracował w firmach wykonawczych przy budowie dróg w Polsce, w Wielkiej Brytanii i Australii.

W Polsce był zaangażowany w m.in. budowę drogi ekspresowej S3 oraz autostrad A1 i A4. Ostatnio pełnił funkcję Inżyniera Kontraktu na budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku Koszalin – Sianów.

Na Pomorzu na realizację czekają dwie ogromne inwestycje drogowe: Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta i Trasa Kaszubska. Na chwilę obecną budowa obu tras została odsunięta w czasie ze względu na zaskarżenie decyzji środowiskowej (OMT) i brak decyzji środowiskowej (TK).

 

Czytaj więcej:
- Trasa Kaszubska kolejny raz wstrzymana
- 5 podmiotów zaskarżyło decyzję środowiskową w sprawie budowy OMT
- Droga Gdynia-Władysławowo zamiast OMT i Trasy Kaszubskiej?

 

fot. tytułowa: gddkia.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników.
Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.
Jeśli jakiś komentarz obraża, zniesławia lub z jakiegoś innego powodu powinien zostać usunięty kliknij "Zgłoś administratorowi". Zgłoszenia podpisane imieniem i nazwiskiem wraz z rzeczowymi argumentami będą podstawą do usunięcia komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Artykuły powiązane: