Chwaszczyno.pl

Aktualności

Parafia Chwaszczyno pielgrzymowała do Sianowa

Karol Krefta

sianowo 2017 11

 

Około 140 osób na czele z ks. Proboszczem Piotrem Grubą wyruszyło na XII Pieszą Pielgrzymkę z Chwaszczyna do Sianowa. Pątnicy w sobotę przywitali figurę Matki Bożej Królowej Kaszub, a w niedzielę uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, aby następnie wyruszyć w drogę powrotną do Chwaszczyna.

Ogłoszono przetarg na budowę Trasy Kaszubskiej

Piotr Fikus - Radny Powiatu Kartuskiego

wezel chwaszczyno

Do 7 sierpnia bieżącego roku można składać oferty na zadanie pt: „Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk na odcinku Lębork (wraz z Obwodnicą Lęborka) - Obwodnica Trójmiasta. Zadanie 2: w. Bożepole Wielkie (z węzłem) – w. Luzino (z węzłem)”.

Etap gminny konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017” rozstrzygnięty. Państwo Pospieszni i Pani Dominika Ladowska wśród laureatów

Informacja prasowa - Gmina Żukowo

Piekna Wies 2017 12 001

23 czerwca poznaliśmy laureatów gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2017”. Jurorzy oceniali w dwóch kategoriach – zagroda wiejska i wieś. Podsumowanie konkurs odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie z udziałem Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego.

Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna zawitało do Tomaszowa Mazowieckiego

Barbara Myszk-Herrmann

kgw w tomaszowie 1

W dniach 10-11 czerwca Koło Gospodyń Wiejskich z Chwaszczyna zawitało do Tomaszowa Mazowieckiego za sprawą wystosowanego do naszego koła zaproszenia od Starosty miasta pana Mirosława Kuklinskiego na wydarzenie "Dni Antoniańskie w Tomaszowie Mazowieckim". Rok temu św. Antoni z Padwy został patronem Tomaszowa i powiatu tomaszowskiego, a obchody dni antoniańskich mają być organizowane co roku w okresie imienin św. Antoniego, które przypadają 13 czerwca.
Pierwszego dnia miałyśmy przyjemność zwiedzić ciekawe miejsca okolic Tomaszowa Mazowieckiego, takie jak: GROTY NAGÓRZYCKIE I SKANSEN RZEKI PILICY.

 

I Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "6" z okazji Dnia Dziecka [FOTO]

Janusz Płocki

 

14

W minioną niedzielę (4 czerwca) na stadionie w Chwaszczynie odbył się I Rodzinny Turniej Piłki Nożnej "6" z okazji Dnia Dziecka, którego organizatorem był Klub Sportowy Chwaszczyno. Był to turniej nietypowy, gdyż drużyny składały się z dzieci oraz rodziców. W czasie meczu na boisku mogło grać dwóch dorosłych plus czworo dzieci. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż w kilku zespołach zagrały także dziewczynki oraz mamy zawodników. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy zawodnicy stawili się na turniej w bardzo dobrych nastrojach. W turnieju wzięło udział 10 zespołów czyli około 20 rodzin.