Chwaszczyno.pl

Aktualności

Lokalne Forum Międzysektorowe Gminy Żukowo - 11.09.2018, godzina 17:00, Strefa Kultury w Chwaszczynie

Jacek Fopke

chwaszczyno plakat forummiedzysektorowe1

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Gminą Żukowo oraz Sołectwem Chwaszczyno serdecznie zapraszają do udziału w Pierwszym Lokalnym Forum Międzysektorowym Gminy Żukowo, które odbędzie się 11.09.2018. Zaczynamy o godzinie 17:00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie (adres: ul. Żeromskiego 9, Chwaszczyno).

Uwaga! W piątek 7.09 rozpoczęcie prac modernizacyjnych na ul. Mickiewicza

sołtys sołectwa Chwaszczyno Jolanta Wiercińska

mickiewicza chwaszczyno

W piątek 7 września rozpoczną się prace drogowe na ul. Mickiewicza. Zgodnie z udzielonym zamówieniem wykonana zostanie nawierzchni asfaltowa o szerokości ok. 5,0 m i długości ok. 200,00 mb z betonu asfaltowego wraz z wykonaniem obustronnego pobocza z frezu asfaltowego o szerokości ok. 0,5 m i gr. 10 cm oraz wykonaniem obustronnego opornika betonowego, odtworzeniem istniejącego rowu oraz odtworzeniem istniejącego progu zwalniającego.

DOŻYNKI PARAFIALNE W CHWASZCZYNIE – IX FESTYN KASZUBSKI. Zaproszenie na wspólne świętowanie

Karol Krefta

2500x1200 dozynki parafialne VIII festyn kaszubski baner 2018 page 0011

9 września 2018 r. w niedzielę odbędą się Dożynki Parafialne, które zostały połączone z IX edycją Festynu Kaszubskiego. W tym roku świętowanie będzie miało miejsce na terenie Dworku „Oleńka” w Tuchomiu. Obchody rozpoczną się tamże uroczystą polową Mszą Świętą Dziękczynną za dary ziemi i obfite plony. W dalszej części przewidziane są liczne atrakcje dla mieszkańców całej parafii i nie tylko.

Budowa masztu telefonii komórkowej w Chwaszczynie - wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji celu publicznego

Jolanta Wiercińska - Sołtys sołectwa Chwaszczyno

lokalizacja masztu ceynowy

W dniu 27 lipca 2018 Burmistrz Gminy Żukowo wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej 32986 ŻUKOWO_CHWASZCZYNO T-Mobile Polska wraz z zasilaniem na wieży kratowej o wysokości 53 m na terenie działki nr 521 obręb Chwaszczyno, gmina Żukowo.

Jednostka PT20 Sosna zwycięzcą tegorocznego „Pływania na byle czym w Tuchomiu”

Ewa Grot / Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu

plywanie na byle czym tuchom 2018 2

Plaża przy Dworku Oleńka w Tuchomiu zapełniła się gośćmi, którzy przybyli samolotami, czołgami oraz innymi pływadłami na „Pływanie na byle czym”. W tej edycji w szranki stanęło 7 jednostek. Jury jak zwykle miało trudną pracę do wykonania.

Zaproszenie na spotkanie w sprawie budowy hali produkcyjnej listew przypodłogowych - wtorek 24 lipca godz. 18.00

nadesłane: Jolanta Wiercińska sołtys Chwaszczyna
spotkanie

W imieniu mieszkańców ulicy Złotej i Szafirowej, przedstawicieli sołectwa Chwaszczyno oraz Burmistrza Gminy Żukowo zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na kolejne spotkanie w sprawie budowy hali produkcyjnej listew przypodłogowych, realizowanej przez firmę FOGE w okolicach ul. Złotej w Chwaszczynie.