Chwaszczyno.pl

Aktualności

Biuletyn nr 13/2017 sołectwa Chwaszczyno

​​​Jolanta Wiercińska ​sołtys sołectwa Chwaszczyno

 

biuletyn solecki

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:
1)  posiedzeniu Sołtysa i Rady Sołeckiej, które odbędzie się w dniu 12 października br. (czwartek) od godz. 19.00 w szkole w Chwaszczynie,
2) bezpłatnym kursie komputerowym, który jest dedykowany dla osób w wieku powyżej 50 lat,
3) nowych dokumentach umieszczonych na stronie sołeckiej:
4) bezpłatnych zajęciach sportowych w Chwaszczynie.

Jakie przedsięwzięcia będą realizowane z fudnuszu sołeckiego w 2018 roku?

Michał Witt

zebranie wiejskie 19 09 2017 1

19 września 2017 roku odbyło się Zebranie Wiejskie w Chwaszczynie, na którym podjęto uchwałę w sprawie uchwalenia wniosku o podział środków z funduszu sołeckiego na 2018 rok oraz uchwałę o zmianę przedsięwzięć finansowanych ze środków funduszu sołeckiego na 2017 rok. Poniżej przedstawiamy listę przedsięwzięć jakie znalazły się we wniosku na 2018 rok oraz zmiany jakie zostały wprowadzone do tegorocznego wniosku. Dla tych co nie mogli być na zebraniu mamy również prezentację, którą przedstawiła Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska.

BEZPŁATNA AKADEMIA SAMOOBRONY

Jarosław Niewiadomski

pomorska szkola walki

Pomorska Szkoła Walki FIGHTER organizuje bezpłatną AKADEMIĘ SAMOOBRONY DEFENDO. Zajęcia odbywać się będą w cyklu roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie, w ŚRODY od godz. 20:00.

70 lat minęło… Kamienny jubileusz sakramentu małżeństwa Państwa Jadwigi i Alojzego Grothów z Tuchomia

Karol Krefta

groth rocznica slubu 17

 

W piątek 15 września małżonkowie Jadwiga i Alojzy Grothowie z Tuchomia świętowali 70 lat pożycia małżeńskiego. Najstarsi w gminie Żukowo małżonkowie cieszyli się swoim jubileuszem w gronie najbliższych w Dworku „Oleńka” w Tuchomiu. Dziękczynną Eucharystię odprawił ks. proboszcz Piotr Gruba.

Kolejna interwencja OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I

nadesłane: mieszkanka Chwaszczyna

 sambora chwaszczyno 1

W poniedziałek 18 września 2017 r. o godz. 16.15 na prośbę mieszkańców, po raz kolejny interweniowało OSP Chwaszczyno na ul. Sambora I. Straż została wezwana, ponieważ część drogi była całkowicie nieprzejezdna. Dla okolicznych mieszkańców temat jest znany od dawna. Obfite opady deszczu, brak odwodnień oraz zapadnięte płyty Jumbo spowodowały lokalnie zalanie tej drogi. Przesyłamy kilka zdjęć z akcji.

Dożynki Parafialne – VIII Festyn Kaszubski. Chwilowe opady nie zakłóciły obchodów

Karol Krefta

zukowo 12

 

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyły się Dożynki Parafialne – VIII Festyn Kaszubski. Doroczne obchody rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną w dużym kościele za dary i plony ziemi. Następnie uczestnicy uroczystości barwnym korowodem ruszyli na plac przy ulicy Węglowej, gdzie do godz. 23 prezentowano przygotowany program artystyczny. Popołudniowy deszcz tylko na chwilę przerwał wspólne świętowanie.

Projekt wniosku wspólnego sołtysa i rady sołeckiej o podział funduszu sołeckiego na rok 2018

Michał Witt

podzial funduszu soleckiego

Sołtys Chwaszczyna Jolanta Wiercińska przedstawiła projekt wniosku wspólnego sołtysa i rady sołeckiej o podział funduszu sołeckiego. W dniu 13 września o godzinie 19.00 w chwaszczyńskiej szkole odbędzie się ostatnie spotkanie konsultacyjne przed Zebraniem Wiejskim. Warto też wypowiedzieć się w ankiecie opublikowanej przez sołtysa.

 

Gmina Żukowo bez dofinansowania na budowę kanalizacji. Zagrożone inwestycje w Chwaszczynie i Tuchomiu

Karol Krefta

dofinansowanie budowy kanalizacji w chwaszczynie

 

Mimo pozytywnych nastrojów i niemal 100% pewności przedstawicieli Rady Miejskiej w Żukowie, że uda się pozyskać pieniądze z Funduszy Europejskich na budowę kanalizacji na terenie gminy Żukowo, nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów w przedstawionym projekcie na jego realizację. Ziściły się pesymistyczne spekulacje.