Chwaszczyno.pl

Aktualności

Zaproszenie na spotkanie w sprawie budowy hali produkcyjnej listew przypodłogowych - wtorek 24 lipca godz. 18.00

nadesłane: Jolanta Wiercińska sołtys Chwaszczyna
spotkanie

W imieniu mieszkańców ulicy Złotej i Szafirowej, przedstawicieli sołectwa Chwaszczyno oraz Burmistrza Gminy Żukowo zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na kolejne spotkanie w sprawie budowy hali produkcyjnej listew przypodłogowych, realizowanej przez firmę FOGE w okolicach ul. Złotej w Chwaszczynie.

Odwołanie zakazu podlewania i prośba o dalsze niepodlewanie ogródków oraz upraw rolnych

Michał Witt
zakaz podlewania

Burmistrz Gminy Żukowo, w związku z poprawą sytuacji w zakresie dostawy wody do celów socjalno-bytowych oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego, z dniem 13 czerwca 2018 r. odwołuje zakaz podlewania ogródków działkowych, trawników, upraw polowych oraz napełniania basenów na terenie gminy Żukowo z dnia 9 czerwca 2018 r.

Szkolenie klas mundurowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Żukowa pod okiem instruktorów z 7 Brygada OT

Piotr Klauze
2

29.05.2018 roku w Przywidzu odbyło się szkolenie w zakresie musztry pojedynczego żołnierza i pododdziału uczniów klas mundurowych ZSOiZ z Żukowa. Uczestniczyli w nim uczniowie wraz z nauczycielami Panią Kamilą Sirocką i Panem Robertem Redlickim na czele z Panią Wicedyrektor Katarzyną Dagiel. Szkolenie prowadził mł. chor. mar. Piotr Klauze z 7 Brygady Obrony Terytorialnej.

Szczepienie psów p/ko wściekliźnie w najbliższą środę w Chwaszczynie

Michał Witt

szczepienie-psow-fot-internet

Każdy właściciel psa powinien pamiętać o obowiązkowych szczepieniach ochronnych. Zgodnie z Ust. z dn. 11.03.2004 r., o Ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. nr 69, art. 56) szczepienie czworonoga powinno nastąpić po ukończeniu przez psa 3 miesiąca życia i powtarzane być każdego roku. Wzorem lat ubiegłych zwierzęta będzie można zaszczepić w kilku punktach na terenie Chwaszczyna.

Jubileusz 6o-lecia KGW Chwaszczyno

Barbara Myszk- Herrmann

60 lecie chwaszczyno

W piątek 25 maja 2018 r. odbył się Jubileusz 6o-lecia KGW Chwaszczyno. To niezły wynik !
W tym okresie działalności przewinęło się ponad 200 pań, a pracą koła zarządzały kolejno 7 przewodniczących: Teodozja Bielawska, Małgorzata Plichta, Zofia Wendt, Jadwiga Bach, Helena Dunst, Anna Barsowska, aktualnie Barbara Myszk-Herrmann.

Hala produkcyjna w okolicy domków jednorodzinnych przy ul. Złotej i Szafirowej.

nadesłane: Andrzej i Anna Maślarz, przedstawiciele mieszkańców ul Złota i Szafirowa

IMG 20180527 210022


Na początku maja tego roku rozpoczęto budowę pierwszej w okolicy hali przemysłowej. Na tablicy informacyjnej, na miejscu budowy, można przeczytać, że powstaje "Hala magazynowa z częścią socjalną i infrastrukturą". Z usuniętych informacji na stronie internetowej inwestora, można było dowiedzieć się, że właściciel zajmuje się "produkcją wyrobów stolarskich i ciesielskich dla budownictwa".