Aktualności

IV miejsce pod względem dynamiki rozwoju w Polsce. A kanalizacji i dróg wciąż brakuje

Redakcja Chwaszczyno.pl

kanalizacja chwaszczyno budowa 2

Gmina Żukowo ze względu na swoje położenie, budżet, wpływy i przy profesjonalnym oraz menadżerskim zarządzaniu powinna być najlepszą i najszybciej rozwijającą się gminą w Polsce. I jest, ale tylko wg statystyk. Bieżące, podstawowe potrzeby są niezaspokojone. I nie wydaje się, aby gmina miała jakiś perspektywiczny pomysł, jak to rozwiązać.

Powstanie sygnalizacja świetlna w Tuchomiu

Karol Krefta

zielone swiatlo

Gdański oddział GDDKiA na wniosek mieszkańców Tuchomia, zaangażowania Burmistrza Gminy Żukowo i w wyniku zgłoszonej interpelacji Radnego Powiatowego Piotra Fikusa wykona sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z ulicami Długą i Spacerową w Tuchomiu.

Moja ulica, moje Chwaszczyno – spotkanie dla mieszkańców regionu Kaszubskiej Drogi i ulic w kierunku Gdańska

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

moje chwaszczyno

We wtorek 23 maja na godzinę 19:00 zapraszamy mieszkańców rejonu ulicy Kaszubska Droga i ulic przylegających, ulicy Oliwskiej od granicy Gdańska w stronę Chwaszczyna, mieszkańców Osiedla Angielskiego, Osiedla Nad Jeziorem oraz ulic Jeziorna, Szafirowa, Ekologiczna, Szmaragdowa, Złota, Ogrodowa, Diamentowa, Bursztynowa, Telesfora, Teodora.

Przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie jeziora Wysockiego

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

zagospodarowanie przestrzenne chwaszczyno

Burmistrz Gminy Żukowo zawiadamia o podjęciu przez Radę Miejską w Żukowie Uchwały XXXVI/394/2017 z dnia 7.03.2017 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Chwaszczyno w rejonie jeziora Wysockiego oraz o przystąpieniu do opracowania prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

We wtorek spotkanie osiedlowe dla rejonu Lisich Błot. Terminy kolejnych spotkań

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyno

moje chwaszczyno

We wtorek 16 maja na godzinę 19:00 zapraszamy mieszkańców rejonu Lisie Błota (m. in. ulice Dobrzewińska, Leśna, Lisia, Prusa, Podleśna, Tuchomska, Wąska) oraz wszystkich rejonów ulic z kierunku Żukowa oraz Karczemek w kierunku centrum na drugie spotkanie osiedlowe z cyklu 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno'. Spotkanie odbędzie się w Zajeździe Zaścianek przy ul. Wąskiej 23.

Biesiada na Dzień Sąsiada w Tuchomiu!

Karol Krefta

dzien sasiada tuchom 2

KGW Tuchom, Rada Sołecka i Radny Gminy Żukowo Stanisław Groth zapraszają mieszkańców Tuchomia na integracyjne ognisko 6 maja (sobota) o godz. 17:00 w Dworku „Oleńka” w Tuchomku. Wcześniej, bo o godz. 14:00, mieszkańcy posprzątają swoje sołectwo.

Udane XII Mistrzostwa Polski Ministrantów w Piłce Nożnej Halowej w Częstochowie

Karol Krefta

mistrzostwa lso DSC 8977

Ministranci Liturgicznej Służby Ołtarza z Chwaszczyna majówkę spędzili bardzo aktywnie. Właśnie wrócili z XII Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej, gdzie w duchu sportowej rywalizacji dzielnie walczyli w turnieju, skąd wracają z podniesionymi głowami. Wprawdzie nie udało im się zdobyć miejsca na podium, to jednak zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, o czym świadczy ich wyjście z grupy i udział w fazie gier play-off (drabinkowej).