Wiadomości pozostałe

Zadbaj o żywotność odkurzacza

nadeslane

vacuum cleaner 268161 640

Odkurzacz jest ważnym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Statystyki pokazują jednak, że jest to sprzęt ulegający częstym awariom, głównie wskutek stosowania nieodpowiednich akcesoriów. Sprawdźmy więc czym należy kierować się podczas wyboru worków oraz filtrów.

Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?

nadeslane

road 259815 640

Wśród ubezpieczeń samochodowych wyróżnia się te, które są obligatoryjne oraz te, które wybierać można wedle potrzeb. Podstawowym, powszechnie obowiązującym ubezpieczeniem, jest ubezpieczenie OC. Pozostałe to między innymi znane wszystkim Autocasco, Assistance czy ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Jakie rodzaje ubezpieczeń mogą nabyć kierowcy oraz kiedy mogą okazać się pomocne?

Pozew zbiorowy lepszy od indywidualnego? Poznaj wady i zalety tego rozwiązania!

nadeslane

hammer 802296 640

Kiedy nasze interesy konsumenckie zostały naruszone bardzo często szukamy rozwiązania problemów w sądzie. Kilka lat temu nowa ustawa stanowiąca o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym uregulowała kwestię egzekwowania praw przez konsumentów. Czy jest to rozwiązanie korzystne? Czy lepiej postawić na pozew indywidualny?

Jak wspierać rozwój intelektualny dziecka

nadeslane

baby 84552 640

Rozwój intelektualny naszego dziecka jest zdeterminowany nie tylko czynnikami genetycznymi, ale zależy również w dużej mierze od warunków, w jakich maluch jest wychowywany. Warto aktywnie wspierać wyobraźnię i myślenie naszej pociechy, podsuwając jej od najmłodszych lat ciekawe zabawki edukacyjne. Jak wybrać najlepszy produkt?

Domy z widokiem na morze

nadeslane

eastern coast 176160 640

Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze. Polacy od wielu już lat kupują mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Ostatnio dużym wzięciem cieszą się apartamenty, a także mieszkania w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach.

4 filary zdrowego życia

nadeslane

diet 617756 640

Każdy z nas marzy o długowieczności, która pozwoli nam cieszyć się dobrym zdrowiem na stare lata. W praktyce jednak bardzo często sami sobie ukrócamy żywot, a wszystko za sprawą niezdrowych i szkodliwych nawyków. W efekcie priorytetem są dla nas krótkotrwałe przyjemności, na których negatywne skutki nie przychodzi długo czekać – zazwyczaj ich objawy dostrzegalne są w naszym wyglądzie zewnętrznym (czerwone oczy, brzydka cera, nadwaga, zniszczone włosy) oraz codziennym samopoczuciu, którego prawidłowe funkcjonowanie blokują nieprzyjemne dolegliwości. Wiele w kwestiach zdrowotnych zależy od zmiany szkodliwych praktyk na zdrowe nawyki, zatem jeśli zależy Ci na zapracowaniu na swoją przyszłą kondycję, warto zapoznać się, jakie są najważniejsze filary zdrowego życia.

Tegoroczny urlop? Tylko z rodziną!

nadeslane

Planowanie rodzinnych wakacji potrafi nastręczyć wiele problemów. Brak pomysłów i często ograniczony budżet nie ułatwiają podejmowania decyzji. Nie musimy myśleć o urlopie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Kierując się prostym schematem możemy zorganizować wyjazd w zaledwie kilka dni.

san 734131 640

Założyłeś firmę i co dalej?

nadeslane

Wielu przedsiębiorców chce, by firma już po kilku tygodniach działalności zaczęła przynosić zyski. Niestety, to najczęściej nierealne. Każde przedsiębiorstwo potrzebuje czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Niestety, cierpliwość nie jest najmocniejszą stroną młodych biznesmenów.

Nie wystarczy mieć pomysł na biznes, otworzyć ładne biuro i powiesić w sieci ładną stronę internetową. Klienci sami po produkt lub usługę nie trafia. Najpierw trzeba ich znaleźć i zdobyć ich zaufanie. 

imac 605421 640

Muzyka? Tylko z dobrymi słuchawkami!

nadeslane

Dzień bez muzyki to dla wielu z nas dzień stracony. Obecnie każdy jest w posiadaniu odtwarzacza mp3 lub smartfona, dlatego dostęp do ulubionych melodii jest zdecydowanie ułatwiony. Jednak, by swobodnie słuchać ulubionych utworów musimy kupić słuchawki. I tutaj pojawia się problem, jakie rozwiązanie wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki?

music 791631 640

Jak chronić włosy latem

nadeslane

Wakacje, to szczególnie niekorzystny okres dla włosów. Podczas, gdy my wypoczywamy na plaży lub w czasie górskich wędrówek, nasze włosy zaczynają się przesuszać na słońcu, tracą kolor, a nawet zaczynają się łamać. By nie wrócić z urlopu z sianem na głowie, warto zadbać w jego trakcie o włosy.

 

Kapelusz lub inne nakrycie głowy w czasie letniego urlopu, to absolutna podstawa. Jednak nawet najlepsze nakrycie głowy nie zabezpieczy w pełni włosów przed szkodliwym działaniem słońca i wiatru, chloru w basenie albo słonej morskiej wody. Podpowiem, jak zadbać latem o włosy, by po powrocie do domu nie trzeba było szukać ratunku u fryzjerów.

girl 380621 640

Jak odpowiednio dobrać buty?

nadeslane

Odciski, otarcia, obolałe stopy, to problemy wielu ludzi. Występują zazwyczaj tuż po zakupieniu nowych butów. Czy musi tak być i czy można z tym walczyć?

shoes 690608 180

Nowe buty to często problem dla wielu ludzi, pojawiają się odciski i ból. Czy można tego uniknąć? Jak odpowiednio dobierać buty, aby były wygodne? Musimy zdać sobie przede wszystkim sprawę z tego, że butów nie możemy wybierać tylko i wyłącznie ze względu na ich wygląd. Odpowiedni dobór obuwia jest dla nas bardzo ważny, gdyż ma wpływ nie tylko na zdrowie naszych stóp, ale także na nasz kręgosłup i cały układ ruchu. Dbajmy o nasze stopy, będą nam potrzebne do końca życia.

Jak wybrać dobrego mechanika?

nadeslane

W dzisiejszych czasach wielu z nas bez samochodu czuje się jak bez ręki. Auto potrzebne jest nam do codziennego dojazdu do pracy, wyjazdu na zakupy czy zawiezieniu dzieci do szkoły. Jednak problem zaczyna się wtedy gdy samochód ulega usterce i musimy szybko znaleźć dobrego mechanika.

bmw 349822 180

Jak zaplanować ogród

nadeslane

Piękny i zadbany ogród, budzi podziw, a czasem nawet zazdrość. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dużo pracy trzeba włożyć, żeby uzyskać dobre efekty. By ułatwić pielęgnację ogrodu warto jest go odpowiednio zaplanować, tak by jego pielęgnacja wymagała, jak najmniej wysiłku.

 

Dobrze rozplanowany ogród, obsadzony odpowiednimi roślinami jest prawie bezobsługowy. Oczywiście nadal będzie wymagał zabiegów pielęgnacyjnych, ale można je znacznie ograniczyć. Wystarczy jedynie co pewien czas odchwaścić rabaty, przyciąć krzewy i drzewka oraz skosić trawnik. Oczywiście o ile nie zaplanujemy systemu nawadniającego trzeba jeszcze systematycznie podlewać, jednak i tu mogą nam pomóc odpowiednio dobrane rośliny, które pomogą zatrzymać wilgoć w ziemi.

terrace-435083 640

Na czym polega praca tłumacza przysięgłego?

nadeslane

translate-110777 640

Wydawać by się mogło, iż poznanie dogłębnie jakiegoś języka – czy to od jego strony formalnej, czy bardziej codziennej, „slangowej”, jest podstawą w przypadku pracy tłumacza. Dodatkowo powinien on znać konteksty kulturowe, które umożliwiają zrozumienie idiomów czy bardziej lokalnych odmian języka. Jest to bardzo szeroki zakres wiedzy, jednak gdy interesują nas tłumaczenia przysięgłe, będzie on niewystarczający. Warto zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego zawodu, gdyż to pozwoli dostrzec różnice między pracą zwykłego tłumacza a tłumaczem przysięgłym.

Intensywnie w Anglii

nadeslane

Kursy językowe za granicą z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wyjeżdżają na nie już nie tylko młodzi ludzie – uczniowie szkół średnich oraz studenci, ale także coraz częściej ludzie w średnim wieku, a nawet emeryci, którzy mają czas na naukę.

 

Urlop to nie tylko doskonała okazja, by odpocząć, ale coraz częściej także okres, w którym można podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub podszkolić język obcy.

urban-438393 640

Jak podzielić ogród na strefy

nadeslane

W każdym ogrodzie mniej lub bardziej widoczne są pewne strefy użytkowe. Jest miejsce, które służy relaksowi, część ogródka zajmuje tylko trawnik, w innym natomiast rosną ozdobne krzewy lub drzewka owocowe, jest też strefa reprezentacyjna, widoczna od frontu domu. To, jak podzielimy ogród zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od potrzeb i od wielkości ogrodu. Podział na strefy trzeba dokładnie przemyśleć ponieważ niektóre błędy trudno jest później naprawić.

 

Bądź modna na urlopie

nadeslane

Urlop, to czas, gdy można sobie pozwolić na nieco więcej swobody w ubiorze. Zamiast sztywnego dress code stawiamy na romantyczne, zwiewne sukienki, wygodne szorty albo swobodę w wydaniu sportowym.

 

Projektanci w tym roku pozwalają dosyć swobodnie bawić się modą. Nie ma zbyt wielu ograniczeń, a wszelkie zasady są po to, by się nimi bawić, a nawet je łamać. Wraca moda inspirowana latami 70-tymi i to zarówno w wydaniu hippisowskim, jak i gorączki sobotniej nocy. Także miłośnicy stylu sportowego bez problemów znajdą inspiracje, a osoby zafascynowane strojami woskowymi będą mogły z dna szafy znów wyjąć z szafy bojówki. W zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

person-731142 640

 

Pomocy! Potrzebny tłumacz

nadeslane

W dobie powszechnej globalizacji oraz po przystąpieniu do Unii Europejskiej coraz częściej stykamy się z dokumentami w obcym języku. Jak poradzić sobie z tym, zwłaszcza kiedy nie jesteśmy poliglotami?

translate-110777 640

Po dołączeniu Polski do Unii Europejskiej coraz częściej stykamy się z pismami i dokumentami w obcych językach. Często zdarza się, że wyjeżdżamy do pracy poza granice kraju lub obywatele z innych krajów przyjeżdżają do nas. Co zrobić jeśli zetkniemy się z taką sytuacją w swoim życiu. Odpowiedź jest prosta: tłumacz. Lecz gdzie i jak szukać odpowiedniej osoby?

Głośny przyjaciel

nadeslane

Psy to świetni kompani. Przyjaciele, obrońcy i towarzysze codziennych zabaw. Nie  zawsze jednak miłość do naszych czworonogów podzielają sąsiedzi, zwłaszcza gdy psiak głośno i długo szczeka. Ujadanie może stać się przyczyną sąsiedzkich kłótni, a nawet doprowadzić do konfliktu z prawem.

pet-423398 640

Szczekanie to jeden ze sposobów komunikacji psa. Nie można więc każdego szczeknięcia traktować w ten sam sposób. Pies szczekaniem zachęca do zabawy, informuje o niebezpieczeństwie, ale także szczeka gdy się nudzi lub gdy chce jeść lub pić. Trzeba więc dokładnie wsłuchać się w dźwięki naszego pupila i zacząć je rozróżniać. Zanim więc  zaczniesz sobie zadawać pytanie jak oduczyć psa szczekania w domu, zastanów się w jakich sytuacjach zaczyna się głośno zachowywać.

Sposób na udaną inwestycję? Tylko wynajem mieszkań.

nadeslane

Każdy z nas lubi pewne inwestycje. Dotychczas dobrym sposobem na zysk była inwestycja w lokaty bankowe. Obecnie niestety ich oprocentowanie nie zachęca do lokowania w ten sposób środków. Wielu jednak nie poddaje się i szuka innych sposobów o dużym potencjale. Dlatego ostatnimi czasy możemy zaobserwować spore zainteresowanie wynajmem mieszkań.

living-room-728732 640

Odnawiamy sypialnię

nadeslane

Metamorfoza sypialni nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami oraz z kapitalnym remontem. Można odmienić wnętrze przestawiając meble lub zmieniając kolorystykę. Często wystarczy zaledwie kilka drobiazgów, by wnętrze nabrało zupełnie nowego charakteru.

Masz problem z kasą fiskalną? Dowiedz się jak wybrać najlepsze rozwiązanie

nadeslane

kasa-fiskalna

 

Kasa fiskalna to bardzo ważny sprzęt w każdej firmie. Dzięki niej możliwe jest prawidłowe ewidencjonowanie sprzedaży, zarządzanie , a także usprawnienie obsługi klientów. Rozwój technologii sprawił, że kasy fiskalne posiadają wiele cennych funkcji, które ułatwiają pracę na stanowisku kasjera. Niestety przedsiębiorcy często mają problem z doborem odpowiedniego rozwiązania.

Prezenty dla nowożeńców

Michał Witt

prezenty-dla-nowozencow

 

Kiedy na ślubnym kobiercu stają najbliżsi przyjaciele lub członkowie rodziny, chcemy by prezent wręczany młodej parze był wyjątkowy i niepowtarzalny. By po wielu latach przypominał im o tym szczególnym dniu oraz by zwyczajnie sprawił im przyjemność. Wybór prezentu, to wyjątkowo trudna sztuka. Podpowiemy, jak sprawić przyjemność młodym i przy tym nie zbankrutować.