Chwaszczyno.pl

Wiadomości

Silne wsparcie w gminie i w powiecie. Samorządowiec z dziada pradziada

Karol Krefta
Kategoria:
wicestarosta
 
Z chwilą wyboru Piotra Fikusa na Wicestarostę Powiatu Kartuskiego i uzyskanie mandatu rajcy przez Jacka Fopkego, Tadeusza Klawikowskiego i Jolantę Wiercińską, nadarza się okazja do silnego wsparcia chwaszczyńskich i tuchomskich spraw na gruncie gminnym i powiatowym. O ile Piotra Fikusa możemy nazwać weteranem spraw społecznych, o tyle nowi radni gminni z Chwaszczyna i Tuchomia rozpoczynają karierę w samorządzie (Jacek Fopke – II kadencja), choć pełnili już różne funkcje w radach sołeckich. Ich potencjał wyrażają liczby – każdy zdobył po kilkaset głosów w swoim okręgu. Jest to niewątpliwie mandat zaufania, który muszą wykorzystać w ciągu 5 lat.

Młodzież z Chwaszczyna i okolic bogatą reprezentacją Polski i Kaszub podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie

ks. Łukasz Szymanowski
Kategoria:
festiwal mlodych 1

Światowe Dni Młodzieży jest to spotkanie młodzieży z całego świata, która swoim życiem świadczy o Jezusie Chrystusie. Młodzi ludzie związani z chwaszczyńską grupą ŚDM za sprawą wielu wysiłków zakwalifikowała się do wąskiego grona zespołów Festiwalu Młodych.

Jest taki dzień…

Danuta Jastrzębska
Kategoria:

historia swiat kaszuby chwaszczyno pl

 

W sobotni wieczór, 1 grudnia, byliśmy świadkami zapalenia pierwszej świecy na wieńcu adwentowym. Uroczystość ta wprowadziła nas w szczególny okres Kościelnego Roku Liturgicznego – okres Adwentu – przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia, będącego wspomnieniem przyjścia Chrystusa i oczekiwaniem na Jego przyjście „na końcu czasów”.

Rozświetlenie choinki w centrum Chwaszczyna

Jolanta Wiercińska - sołtys sołectwa Chwaszczyna
Kategoria:
choinka chwaszczyno

Zapraszamy serdecznie w piątek 14 grudnia przed Mszą Świętą roratnią o godzinie 17:45 na uroczyste rozświetlenie chwaszczyńskiej choinki, na plac w centrum koło obelisku. Uroczystemu zapaleniu światełek będzie przewodniczył ksiądz proboszcz Piotr Gruba.

Huczne powitanie przez mieszkańców i strażaków nowego samochodu pożarniczego

dh Krzysztof Glaza - OSP Chwaszczyno
Kategoria:

przywitanie wozu bojowego chwaszczyno osp 10

W poniedziałek 3 grudnia mieszkańcy oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie w obecności znamienitych gości przywitali długo oczekiwany nowy samochód ratowniczo – gaśniczy dla tutejszej jednostki. Dzięki przychylność ze strony władz samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej, instytucji państwowych, a przede wszystkim ogromnemu wsparciu lokalnych przedsiębiorców zakończyły się sukcesem kilkuletnie starania.

OSP w Chwaszczynie zaprasza na przywitanie nowego samochodu pożarniczego

dh Krzysztof Glaza - OSP Chwaszczyno
Kategoria:

osp chwaszczyno 1

Zgodnie z ustalonym harmonogramem oraz podpisaną z wykonawcą umową, 26 listopada 2018 roku druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie dokonali technicznego odbioru nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego. 3 grudnia zaplanowane jest uroczyste przywitanie samochodu w tutejszej jednostce.

„WĘZEŁ CHWASZCZYNO" Trasy Kaszubskiej (S6) - zaproszenie na spotkanie informacyjne

nadesłane
Kategoria:

wezel chwaszczyno

Sołectwo Chwaszczyno wspólnie z Burmistrzem Gminy Żukowo zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami GDDKiA w Gdańsku oraz projektantami/wykonawcami Trasy Kaszubskiej, które odbędzie się w czwartek 15 listopada o godz. 17:00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie przy ul. Żeromskiego 9.