Chwaszczyno.pl

Wiadomości

Spotkanie z prawnikiem dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną

nadesłane

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

W piątek 19.07.2019 z inicjatywy dwóch mieszkańców Chwaszczyna, w Strefie Kultury Chwaszczyno o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z prawnikiem Mirosławem Ochojskim dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną jaką zaproponowała GDDKiA.

 

Wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji ZRiD - budowa drogi ekspresowej S6

Michał Witt

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

 

Poniżej prezentujemy obwieszczenie Wojewody Pomorskiego nr WI-III.7820.4.2019.MKH-b z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk-Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie - początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 3: węzeł Szemud (bez węzła) - węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) - odcinek 2.

Zespół „KASZUBKI” pisze nowy rozdział swojej historii

Danuta Jastrzębska
Kategoria:

kaszubki 25 IMG 1797

Połączone zespoły „KASZUBKI” z Chwaszczyna i „PRZODKOWIANIE” z Przodkowa

Zespół „KASZUBKI” pisze nowy rozdział swojej historii

W życiu każdego z nas wspaniałe jest to, że każdy kolejny dzień, miesiąc czy rok może być zaskakujący i przynieść nam dużo nowego. Z początkiem roku 2019 doświadczył tego właśnie Zespół „KASZUBKI” z Chwaszczyna.

Najlepsze OC? Jak wybrać polisę, aby przyniosła realne korzyści

nadesłane
Kategoria:

glowne mlody kierowca

Zakres OC jest identyczny we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Wybór pierwszej lepszej polisy może narazić Cię jednak na dodatkowe koszty oraz utratę wartościowych benefitów. Jak wybrać OC, aby ochronić portfel i zyskać dodatkowe korzyści?


OC to OC — nie ma znaczenia, gdzie je kupię!, Każde OC chroni tak samo, jaka to różnica, po które sięgnę? Po co porównywać? Przecież wiadomo, co kupuję. Wciąż zbyt wielu kierowców wybiera polisę OC przypadkowo. Choć jej zakres jest określony prawem i identyczny dla wszystkich towarzystw, stawki dla tego samego kierowcy mogą znacząco się różnić! Sięgając po przypadkowe OC, możesz wyrzucić w błoto kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Już dziś ostatnie spotkanie z cyklu - 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - poniedziałek 17 czerwca godz. 19:00

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Ostatnie z cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się już dziś w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 19.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie. Na to spotkanie zapraszamy w szczególności mieszkańców centrum Chwaszczyna oraz wszystkie osoby, które dotychczas nie miały możliwości wzięcia udziału w spotkaniu w swoim rejonie.

Spotkanie mieszkańców rejonu ulic Polnej i Rewerenda - 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!'

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Następne spotkanie w ramach cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej Firmy Malwa przy ul. Rewerenda 32 w Chwaszczynie. Na to spotkanie zapraszamy mieszkańców z okolicy rejonu ulicy Polnej, Rewerenda, Dąbrówki, Telewizyjnej, Zbożowej, Wiczlińskiej, Bojańskiej, Jałowcowej i Donas.

'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - zaproszenie na spotkanie mieszkańców Czarne Błota, Kawle, osiedle Józefin.

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się w najbliższy wtorek 11 czerwca o godzinę 19.00 na przystani 'Marina Białe Żagle' nad jeziorem Wysockim, przy ul. Białe Żagle w Chwaszczynie (boczna od ul. Sambora I). Na to spotkanie zapraszamy mieszkańców z okolicy Czarne Błota, Kawle, osiedla Józefin.

'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - edycja 2019. Zaproszenie na spotkanie mieszkańców.

nadesłane Sołectwo Chwaszczyno
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Wzorem ubiegłych lat zapraszamy mieszkańców sołectwa Chwaszczyno do udziału w spotkaniach osiedlowych pn. 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!'. Na spotkaniach podsumujemy co udało się zrobić w przeciągu minionego roku, co jeszcze pozostało do realizacji oraz jakie kolejne działania należy podjąć aby mieszkało się jeszcze lepiej.

Jak właściwie zaaranżować biuro?

nadesłane
Kategoria:

office 2360063 960 720

Aranżacja przestrzeni biurowej wcale nie jest prosta. Trzeba zapewnić każdemu zatrudnionemu odpowiednio wyposażone miejsce pracy i komfort do efektywnego wykonywania zadań. Mając do dyspozycji otwartą przestrzeń najlepiej wykorzystać ściany działowe, które stworzą prywatną strefę i dadzą możliwość swobodnej pracy.

Budowa „WĘZŁA CHWASZCZYNO" Trasy Kaszubskiej (S6) - zaproszenie na spotkanie informacyjne

Michał Witt

wezel chwaszczyno trasa kaszubska

Sołectwo Chwaszczyno wspólnie z Burmistrzem Gminy Żukowo zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami GDDKiA w Gdańsku oraz projektantami/wykonawcami Trasy Kaszubskiej, które odbędzie się w środę 29 maja o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie ul. Mickiewicza 16.

Jaki zegarek wybrać do prac polowych i budowlanych?

nadesłane
Kategoria:

Nikogo nie trzeba przekonywać, że praca w obejściu, w polu czy na budowie to nie to samo, co stukanie w klawisze komputera gdzieś w biurowym zaciszu. Mimo zaawansowanej mechanizacji praca w terenie oznacza przeważnie kontakt z pyłem, piachem, ziemią, nierzadko też z wodą. Jazda maszynami rolniczymi i budowlanymi to także wstrząsy i drgania. Jaki zegarek sprawdzi się najlepiej w takich warunkach? Na pewno nie taki, który wypada założyć do garnituru, lecz prawdziwie odporny.

Moda na rower w CH Osowa

nadesłane
Kategoria:

Moda na rower w CH Osowa

Lubisz podróżować rowerem, jesteś pasjonatem jednośladów  i bierzesz udział w maratonach? A może masz w rodzinie małego rowerzystę, dla którego jeżdżenie na dwóch kółkach to nowa pasja? Dla wszystkich osób lubiących taką formę wypoczynku CH Osowa przygotowała wydarzenie „Moda na rower”.

Biuletyn nr 9/2019 sołectwa Chwaszczyno

Sołectwo Chwaszczyno
Kategoria:

biuletyn solecki

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:
1) Spotkanie literackie pt: 'Stracone zachody miłości' - spotkanie z Panią Ewą Ilińską - środa 8 maja, godz. 18.00 biblioteka w Chwaszczynie
2) Wiosenne sprzątanie Chwaszczyna - sobota 11 maja, godz. 10.00
3) Zgłoszenia drużyn do III Rodzinnego Turnieju Piłki Nożnej "6" z okazji Dnia Dziecka
4) Zaproszenie na spektakl kostiumowy teatru katolickiego 'JUTRZNIA' - środa 15 maja, godz. 19.30
5) Dofinansowanie kosztów modernizacji pieców na terenie Gminy Żukowo

UROCZYSTE PRZEKAZANIE NOWYCH SAMOCHODÓW POŻARNICZYCH DLA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W CHWASZCZYNIE

Krzysztof Glaza
Kategoria:

pojazdy osp chwaszczyno

Dostojni goście, dźwięk syreny, biel i czerwień na maskach samochodów pożarniczych oraz przepiękna słoneczna pogoda. W piątkowe popołudnie 26 kwietnia 2019 roku duma rozpierała druhów chwaszczyńskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wielu latach starań i zabiegów nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do nowych pojazdów: średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Mercedes Benz oraz samochodu pomocniczego Renault Kangoo.

Czym jest skład celny i do czego służy?

nadesłane
Kategoria:

archive 1850170 960 720


Skład celny stanowi określoną przestrzeń na terytorium Unii Europejskiej uznawaną przez organy celne, która służy do magazynowania towarów. Umożliwia składowanie towarów unijnych i nieunijnych. W czasach dynamicznego rozwoju e-commerce i prowadzenia handlu międzynarodowego jest to rozwiązanie wręcz nieodzowne.