Wiadomości

KGW Chwaszczyno na IX Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń w Licheniu

Danuta Jastrzębska
Kategoria:

kaszubki IMG 2916

W weekend, 14-15 września 2019 r., KGW Chwaszczyno miało przyjemność uczestniczyć w IX Ogólnopolskim Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu – wydarzeniu niewątpliwie wyjątkowym, odbywającym się z udziałem tysięcy kobiet z różnych zakątków Polski i już chyba na stałe wpisanym w krajobraz kultury polskiej wsi.

Radosne dziękczynienie za plony i dzień z kulturą kaszubską. Minęły Dożynki Parafialne – X Festyn Kaszubski

Karol Krefta
Kategoria:

batch dozynki title

Druga niedziela września w chwaszczyńskiej parafii jest dziękczynieniem za dary i plony, jakie wydała kaszubska ziemia. Mieszkańcy wyrażają podziękę modlitwą podczas Mszy Świętej polowej oraz wspólną zabawą podczas Festynu Kaszubskiego. Tegoroczne świętowanie odbyło się na terenie Dworku „Oleńka” w Tuchomiu, a gospodarzami wydarzenia było sołectwo Chwaszczyno.

Dożynki Parafialne - X Festyn Kaszubski. Zapraszamy do jubileuszowego świętowania

Karol Krefta
Kategoria:

dozynki festyn 2018 77

Ziemia już obrodziła i wydała plon. Zbiory są zabezpieczone i bezpiecznie składowane. Nadszedł zatem czas na dziękczynienie za dary i owoce, jakie wydały ojcowizny naszych rolników. Tą radością będziemy się dzielić 8 września br. w Dworku „Oleńka” w Tuchomiu na dorocznych Dożynkach Parafialnych i X Festynie Kaszubskim. Tegorocznym gospodarzem jest sołectwo Chwaszczyno.

KGW Chwaszczyno pomaga pszczołom

Barbara Myszk-Herrmann
Kategoria:

pszczoly

Dzięki wielostronnej współpracy Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie, Szkoły podstawowej w Chwaszczynie, sołectwa Chwaszczyno, parafii Chwaszczyno, Rejonowego Koła Pszczelarzy z Gdyni oraz Burmistrza Gminy Żukowo pozyskaliśmy grant w wysokości 6 400 zł na zakup roślin sprzyjających dzikim zapylaczom w konkursie 'Z Kujawskim pomagamy pszczołom'.

Praca w Chwaszczynie

nadesłane
Kategoria:

praca w chwaszczynie

Chwaszczyno to duża, kaszubska wieś, która zachwyca swoją historią i pięknymi widokami.

Nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców tej okolicy nie wyobraża sobie życia w jednym miejscu. Czy jednak nie mają oni problemów ze znalezieniem zatrudnienia? Jak wygląda rynek pracy w Chwaszczynie? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Ważne informacje! - biuletyn nr 15/2019 sołectwa Chwaszczyno

Sołectwo Chwaszczyno
Kategoria:

biuletyn solecki

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:
1) Raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na przetwarzaniu odpadów drewnopochodnych (trociny i pył z MDF) dla inwestycji zlokalizowanej przy ul. Oliwskiej 48 H w Chwaszczynie
2) Obwieszczenia o wyłożeniu do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Chwaszczyno
3) Obwieszczenie Wojewody Pomorskiego nr WI-III.7820.4.2019.MKH-b z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk-Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie - początek Obwodnicy
4) Budowa studni głębinowej nr 2A na terenie działki 560/0 w Chwaszczynie - postanowienie RDOŚ-Gd-WOO-420.99.2018.IBA.12
5) Obwieszczenie o podjęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej T-Mobile Polska wraz z zasilaniem na wieży kratowej

Spotkanie z prawnikiem dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną

nadesłane

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

W piątek 19.07.2019 z inicjatywy dwóch mieszkańców Chwaszczyna, w Strefie Kultury Chwaszczyno o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie z prawnikiem Mirosławem Ochojskim dla właścicieli nieruchomości, które będą wywłaszczane pod Trasę kaszubską i nie zgadzają się z wyceną jaką zaproponowała GDDKiA.

 

Wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji ZRiD - budowa drogi ekspresowej S6

Michał Witt

wezel chwaszczyno trasa kaszubska2

 

Poniżej prezentujemy obwieszczenie Wojewody Pomorskiego nr WI-III.7820.4.2019.MKH-b z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: Budowa drogi ekspresowej S6 Słupsk-Gdańsk na odcinku Bożepole Wielkie - początek Obwodnicy Trójmiasta. Zadanie 3: węzeł Szemud (bez węzła) - węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) - odcinek 2.

Zespół „KASZUBKI” pisze nowy rozdział swojej historii

Danuta Jastrzębska
Kategoria:

kaszubki 25 IMG 1797

Połączone zespoły „KASZUBKI” z Chwaszczyna i „PRZODKOWIANIE” z Przodkowa

Zespół „KASZUBKI” pisze nowy rozdział swojej historii

W życiu każdego z nas wspaniałe jest to, że każdy kolejny dzień, miesiąc czy rok może być zaskakujący i przynieść nam dużo nowego. Z początkiem roku 2019 doświadczył tego właśnie Zespół „KASZUBKI” z Chwaszczyna.

Najlepsze OC? Jak wybrać polisę, aby przyniosła realne korzyści

nadesłane
Kategoria:

glowne mlody kierowca

Zakres OC jest identyczny we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Wybór pierwszej lepszej polisy może narazić Cię jednak na dodatkowe koszty oraz utratę wartościowych benefitów. Jak wybrać OC, aby ochronić portfel i zyskać dodatkowe korzyści?


OC to OC — nie ma znaczenia, gdzie je kupię!, Każde OC chroni tak samo, jaka to różnica, po które sięgnę? Po co porównywać? Przecież wiadomo, co kupuję. Wciąż zbyt wielu kierowców wybiera polisę OC przypadkowo. Choć jej zakres jest określony prawem i identyczny dla wszystkich towarzystw, stawki dla tego samego kierowcy mogą znacząco się różnić! Sięgając po przypadkowe OC, możesz wyrzucić w błoto kilkaset, a czasem nawet kilka tysięcy złotych! Jak to możliwe?

Już dziś ostatnie spotkanie z cyklu - 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - poniedziałek 17 czerwca godz. 19:00

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Ostatnie z cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się już dziś w poniedziałek 17 czerwca o godzinie 19.00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie. Na to spotkanie zapraszamy w szczególności mieszkańców centrum Chwaszczyna oraz wszystkie osoby, które dotychczas nie miały możliwości wzięcia udziału w spotkaniu w swoim rejonie.

Spotkanie mieszkańców rejonu ulic Polnej i Rewerenda - 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!'

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Następne spotkanie w ramach cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godzinie 19.00 w sali konferencyjnej Firmy Malwa przy ul. Rewerenda 32 w Chwaszczynie. Na to spotkanie zapraszamy mieszkańców z okolicy rejonu ulicy Polnej, Rewerenda, Dąbrówki, Telewizyjnej, Zbożowej, Wiczlińskiej, Bojańskiej, Jałowcowej i Donas.

'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - zaproszenie na spotkanie mieszkańców Czarne Błota, Kawle, osiedle Józefin.

Michał Witt
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań osiedlowych 'Moja ulica, Moje Chwaszczyno' odbędzie się w najbliższy wtorek 11 czerwca o godzinę 19.00 na przystani 'Marina Białe Żagle' nad jeziorem Wysockim, przy ul. Białe Żagle w Chwaszczynie (boczna od ul. Sambora I). Na to spotkanie zapraszamy mieszkańców z okolicy Czarne Błota, Kawle, osiedla Józefin.

'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!' - edycja 2019. Zaproszenie na spotkanie mieszkańców.

nadesłane Sołectwo Chwaszczyno
Kategoria:

moja ulica moje chwaszczyno 2019 mniejsze

Wzorem ubiegłych lat zapraszamy mieszkańców sołectwa Chwaszczyno do udziału w spotkaniach osiedlowych pn. 'MOJA ULICA, MOJE CHWASZCZYNO!'. Na spotkaniach podsumujemy co udało się zrobić w przeciągu minionego roku, co jeszcze pozostało do realizacji oraz jakie kolejne działania należy podjąć aby mieszkało się jeszcze lepiej.

Jak właściwie zaaranżować biuro?

nadesłane
Kategoria:

office 2360063 960 720

Aranżacja przestrzeni biurowej wcale nie jest prosta. Trzeba zapewnić każdemu zatrudnionemu odpowiednio wyposażone miejsce pracy i komfort do efektywnego wykonywania zadań. Mając do dyspozycji otwartą przestrzeń najlepiej wykorzystać ściany działowe, które stworzą prywatną strefę i dadzą możliwość swobodnej pracy.

Budowa „WĘZŁA CHWASZCZYNO" Trasy Kaszubskiej (S6) - zaproszenie na spotkanie informacyjne

Michał Witt

wezel chwaszczyno trasa kaszubska

Sołectwo Chwaszczyno wspólnie z Burmistrzem Gminy Żukowo zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami GDDKiA w Gdańsku oraz projektantami/wykonawcami Trasy Kaszubskiej, które odbędzie się w środę 29 maja o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie ul. Mickiewicza 16.