Chwaszczyno.pl

Wiadomości

Budowa ul. Sienkiewicza „zawieszona” na okres zimowy

Karol Krefta
Kategoria:
batch 20180112 151852

Od końca września do końca listopada trwały prace przy budowie ulicy Sienkiewicza, która jest „tranzytem” dla wielu mieszkańców Chwaszczyna, zwłaszcza tych, którzy zawożą dzieci do szkoły. Roboty ustały ze względu na zbliżający się okres zimowy. Przez ten okres udało się wykonać kanalizację deszczową, przebudować wodociąg i zbudować chodnik oraz miejsca parkingowe.

Strefa Kultury – spotkanie organizacyjne dot. wykorzystania obiektu

Jacek Fopke - Radny Gminy Żukowo
Kategoria:
batch strefa kultury 1

Z końcem roku 2017 obiekt „Strefy Kultury” przy ul. Żeromskiego uzyskał zgodę na użytkowanie, w związku z czym Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie organizuje spotkanie dla organizacji i grup nieformalnych, które zamierzają prowadzić tam swoją działalność. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2018 roku (środa) o godz. 19.00.

INTERKAR planuje budowę nowoczesnej sieci światłowodowej FTTH w Chwaszczynie. Zgłoś swoją działkę!

Karol Krefta
Kategoria:
internet szerokopasmowy

Operator telekomunikacyjny „INTERKAR” w związku z zakończeniem realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pragnie przedstawić dalsze plany realizacji swoich działań związanych z budową sieci dostępu do szerokopasmowego Internetu w miejscowościach nieobjętych unijnym dofinansowaniem, w tym na terenie miejscowości Chwaszczyno.

Biuletyn nr 1/2018 sołectwa Chwaszczyno

​​​Jolanta Wiercińska ​sołtys sołectwa Chwaszczyno
Kategoria:

 biuletyn solecki

W bieżącym biuletynie sołeckim znajdą Państwo informacje na temat:
- ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Żukowo programu utwardzania dróg gminnych płytami YOMB na rok 2018,
- spotkania organizacyjnego grup i organizacji, które są zainteresowane korzystaniem z nowego obiektu Strefy Kultury w Chwaszczynie,
- nowego placu zabaw przy ul. Jeziornej/Bursztynowej – poszukujemy miejscowego architekta,
- przygotowanych atrakcji z okazji 3-cich urodzin Modelscy Sport Club - zaproszenie do udziału w bezpłatnych zajęciach i konsultacjach.

Ceny za przejazdy do Niemiec – od czego zależą?

nadesłane
Kategoria:

photo 1444838639505 f9042c5d2386

Przeglądając oferty przewoźników, trudno nie odnieść wrażenia, że ceny za bilet są chyba losowane. W praktyce ich wyliczenie jest dość skomplikowane, ale można zrozumieć dowolny cennik, jeśli się wie, na co patrzeć. A przy okazji pozwoli to znaleźć lepsze busy do Niemiec, bo tutaj najwyższa cena nie musi iść w parze z najwyższą jakością.

Zalety i zastosowanie szklarni ogrodowej

nadesłane
Kategoria:

ecology 2985781 960 720

Z prowadzenia ogrodnictwa szklarniowego płynie szereg konkretnych korzyści. Jednym z najważniejszych jest wydłużenie sezonu wegetacyjnego i stworzenie kontrolowanego środowiska, optymalnego dla wegetacji warzyw, owoców i ziół. Jakie jeszcze zalety wiążą się z posiadaniem szklarni?

Ruszają zapisy do VI. edycji Kaszuby Biegają 2018

Michał Witt
Kategoria:

SM0 4582

Wszystkich miłośników biegania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy do wzięcia udziału w dwunastu  niezależnych biegach w ramach VI.  cyklu Kaszuby Biegają 2017. Startujemy prologiem 10 marca 2018 w  sympatycznym Chwaszczynie biegiem na 10 km. Kolejne biegi przeprowadzone będą średnio co trzy tygodnie w różnych miejscach Cudownych Kaszub. Wykaz wszystkich prezentujemy poniżej.

Komfortowe pomieszczenia biurowe

nadesłane
Kategoria:


interior design 828545 960 720
Prowadzenie biura, jak i przeprowadzanie konferencji czy spotkań biznesowych wymaga przede wszystkim dostępu do nowoczesnych pomieszczeń, które będą komfortowe, w pełni wyposażone, i dobrze, jeśli będą zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu.