Chwaszczyno.pl

Wiadomości

„WĘZEŁ CHWASZCZYNO" Trasy Kaszubskiej (S6) - zaproszenie na spotkanie informacyjne

nadesłane
Kategoria:

wezel chwaszczyno

Sołectwo Chwaszczyno wspólnie z Burmistrzem Gminy Żukowo zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami GDDKiA w Gdańsku oraz projektantami/wykonawcami Trasy Kaszubskiej, które odbędzie się w czwartek 15 listopada o godz. 17:00 w Strefie Kultury w Chwaszczynie przy ul. Żeromskiego 9.

Gmina Żukowo wspiera oświatę na Ukrainie

Robert Zochniak
Kategoria:

gmina zukowo wpiera oswiate na ukrainie 08

W ostatni weekend października w Kijowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Zarządzanie Oświatą na Szczeblu Lokalnym, która adresowana była do ukraińskich samorządowców sprawujących pieczę nad placówkami oświatowymi i dyrektorów szkół, którzy chcieliby wprowadzić nowe rozwiązania w systemie zarządzania oświatą.

Podziękowania od Wojciecha Kankowskiego

nadesłane: Wojciech Kankowski
Kategoria:

wojciech kankowski podziekowania

Szanowni Państwo,

Serdecznie Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Gminy Żukowo za liczny udział w wyborach i głos na mnie i Kandydatów Kaszubskiego Zrzeszenia Wyborczego.
Wysoki, bo ponad 8500 głosów wynik świadczy, że Jesteście dobrymi obserwatorami tego, co dzieje się w naszej gminie.

Zawieszenie postępowania w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej w Chwaszczynie

Karol Krefta
Kategoria:
maszt telefoniczny

W dniu 4 października 2018 obwieszczeniem nr UN-PZ.6733.88.2018.AG zostało zawieszone przez Burmistrza Gminy Żukowo postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na budowie stacji bazowej 32986 ŻUKOWO_CHWASZCZYNO T-Mobile Polska wraz z zasilaniem na wieży kratowej o wysokości 53 m na terenie działki nr 521 obręb Chwaszczyno, gmina Żukowo.

Młodzi piłkarze dopingowali młodszy skład reprezentacji Polski. Mecz Polska-Gruzja na Stadionie Miejskim w Gdyni

Karol Krefta
Kategoria:
stadion miejski polska gruzja 2

We wtorkowy wieczór chłopcy z KS Chwaszczyno oraz SKS Vigo Tuchom zameldowali się na Stadionie Miejskim w Gdyni na meczu reprezentacji Polski U21 w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Nasza bardzo silna, bo 120-osobowa grupa, mocno kibicowała naszej reprezentacji, która pokonała Gruzję 3:0.

Ulotki wyborcze naszych kandydatów. Pójdźmy razem na wybory i wybierzmy mądrze

Karol Krefta
Kategoria:

wybory 2018 101118

W najbliższą niedzielę 21 października spotkamy się przy urnach, aby wspólnie wybrać samorządowców, którzy przez najbliższe 5 lat będą nas reprezentować w gminie, powiecie i województwie. Chcielibyśmy przybliżyć Państwu sylwetki osób, które startują z Chwaszczyna i Tuchomia (okręg 2). Niech te krótkie programy wyborcze będą pewną wskazówką przed wyborem, którego niedługo dokonamy.

Ruszają bezpłatne zajęcia szachowe w Strefie Kultury - są jeszcze wolne miejsca!

Krzysztof Glaza Rada Sołecka Chwaszczyno
Kategoria:

szachy

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, zaprasza dzieci i młodzież na „OKiSowe kółko szachowe”. Zajęcia są nieodpłatne, odbywać się będą w Strefie Kultury w Chwaszczynie przy ul. Żeromskiego 9 sala nr 13, w każdy wtorek o godzinie 17.00 i przeznaczone są dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych.

Bezpłatne kursy językowe i komputerowe

Rada sołecka Chwaszczyno
Kategoria:

kurs jezykowy

Osoby chętne nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższeniem umiejętności w zakresie języków obcych lub obsługi komputera mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie, finansowanym ze środków Unii europejskiej, realizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Warsztaty z tworzenia biżuterii

Barbara Myszk-Herrmann
Kategoria:

watsztaty z tworzenia bizuterii

Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie serdecznie zaprasza na warsztaty z tworzenia biżuterii. Celem warsztatów jest własnoręcznie wykonanie bransoletki takiej jak na zdjęciu.

Spotkanie zaplanowane jest 4-5h, po którym uczestniczki będą się cieszyć już własną biżuterią.

Karolina Janczukowicz - kandydatka do Rady Miejskiej w Żukowie z listy Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”, okręg 2, miejsce 1

Materiał sfinansowany ze środków "KWW OTWARTE KASZUBY"
Kategoria:

Karolina Janczukowicz 8

Szanowni Państwo,
Nazywam się Karolina Janczukowicz, mam 45 lat, jestem mieszkanką Chwaszczyna, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Gdańskim.
Kandyduję do Rady Miejskiej w Żukowie z listy Stowarzyszenia „Otwarte Kaszuby”, okręg 2, miejsce 1.
Chciałam przedstawić jak widzę swoją rolę w Radzie Miasta, a na koniec dodać kilka słów o sobie osobiście.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszcznie podpisała umowę na dostawę nowego samochodu pożarniczego

Krzysztof Glaza
Kategoria:

MB atego

Dzięki zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców, samorządu terytorialnego i budżetu państwa udało się sfinalizować procedurę zawarcia umowy o dostawę nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla tutejszej jednostki. Krótki opis parametrów pojazdu  i przygotowań do jego pozyskania przedstawia niniejszy artykuł.