Sara Elwart na podium Karate Premier League w Halle!

Zawodnicy Klubu Sportowego Gokken wrócili właśnie z kolejnego turnieju światowej ligi karate – Karate 1 Premier League – Halle/Leipzig 2017.

W dniach 8-10 października ponad 1350 osób z 351 klubów z całego świata stanęło na matach, aby walczyć o medale. Cykle Premier League po Mistrzostwach Świata to największa impreza dla kategorii seniorów, w której startuje absolutna elita światowego karate.

Nasz klub reprezentowało aż 5 osób: Bartosz Potracki, Filip Wendt, Klemens Ewald oraz Dominik Korbolewski i Sara Elwart, którzy zostali powołani na ten turniej z ramienia Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.

Nasi zawodnicy spisali się dobrze. Najlepiej z nich poszło trenerowi Klemensowi Ewaldowi, który wygrał dwie walki i w trzeciej rundzie nieznacznie (0:1) uległ reprezentantowi Francji.

Sara Elwart, która w swojej kategorii – 61 kg miała 98 przeciwniczek, po przegranej w pierwszej walce z Kanadyjką JUMAA HAYA (która ostatecznie zajęła II miejsce) stanęła do walki repasażowej. Na drodze do brązowego medalu stało 5 walk, które Sara wygrała w bardzo dobrym stylu (6:0, 7:0, 1:0, 4:1 i 7:2). Nasza karateczka pokazała prawdziwe serce do walki, dzięki czemu sięgnęła po brązowy medal na tak prestiżowej imprezie.

ks gokken 1

Sara Elwart podczas walki repasażowej / fot. nadesłane

Trzeba podkreślić, że tym samym Sara zapisuje się na kartach polskiego karate WKF! A oprócz tego wygrana Sary daje jej wejście do pierwszej 50-tki rankingu WKF!

To świetny rok, pełen sukcesów dla polskiego karate (medale Mistrzostw Europy, Karate 1 czy na The World Games), a to jeszcze nie koniec! Wkrótce Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, Juniorów i U21 na Teneryfie.