Policjanci o gola lepsi od księży

W miniony weekend nie tylko lokalne drużyny ligowe wybiegły na boiska. Na stadionie Cartusii doszło w sobotę do wyjątkowego meczu charytatywnego, w którym zmierzyły się reprezentacje policjantów oraz księży. Dopisała frekwencja i pogoda, a główni bohaterzy widowiska odwdzięczyli się kibicom aż dziewięcioma golami.

Mecz składał się z dwóch połów po 30 minut, a rozpoczęli go wymianą kilku podań w środkowej części boiska proboszcz parafii św. Kazimierza Ryszard Różycki, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach Andrzej Czaja oraz senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Pierwszy kwadrans meczu był niezwykle wyrównany, choć nieznaczną przewagę zdawali się mieć lokalni duszpasterze. To oni jako pierwsi stworzyli sytuacje podbramkowe i w 16 minucie wyszli na prowadzenie 1:0. Ich radość nie trwała jednak długo, bo już trzy minuty później gole odpowiedzieli także stróże prawa. Co więcej, jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafiali trzykrotnie: w 22, 25 i 30 minucie. Po pierwszej części spotkania wyraźnie prowadzili zatem policjanci.

Podczas gdy zawodnicy wypoczywali w szatni i szykowali taktykę na kolejne 30 minut, zgromadzona licznie na trybunach publiczność miała okazję zobaczyć jak wygląda interwencja strażaków przy wypadku drogowym. Za pomocą specjalistycznego sprzętu dwie ekipy rozcięły samochód, wyciągając z jego wnętrza rannego kierowcę. Całą akcję komentował komendant KP PSP Kartuzy, Edmund Kwidziński. Jako, że był to mecz charytatywny, młodzież zbierała też w tym czasie do puszek datki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która obejmuje opieką młodzież z niezamożnych rodzin, fundując stypendia i pozwalające na rozwijanie swojej wiedzy.

Po zmianie stron na murawę wrócili bohaterzy widowiska. Nie mający nic do stracenia księża odważniej zaatakowali, co przyniosło efekt w 40 minucie gry. Trzy minuty później bramkarz drużyny policji znów musiał wyjmować piłkę z siatki i straty zniwelowane zostały do stanu 3:4 dla policji. Pomiędzy 45, a 46 minuta kibice obejrzeli kolejne dwie bramki. Jedną zdobyli policjanci, a zaraz potem odpowiedzieli księża.

Wynik 4:5 utrzymał się już do samego końca, choć okazji do zmiany rezultatu. Policjanci najlepszą sytuację zmarnowali w 53 minucie, gdy nie zdołali wykorzystać rzutu karnego. Księża z kolei w ostatnich sekundach znaleźli się w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem gości, ale w decydującym momencie jeden z nich nie trafił czysto w piłkę i futbolówka minęła bramkę.

Mecz zakończył się więc triumfem policjantów 5:4, choć nie wynik, a dobra zabawa połączona ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel były tego dnia najważniejsze.