Chwaszczyno.pl

Sołectwo

 
Sołectwo to pomocnicza jednostka gminy, a więc lokalnej wspólnoty samorządowej. Jej siedzibą jest zazwyczaj wieś sołecka, jednak większe wsie mogą składać się z kilku sołectw. Miejskim odpowiednikiem sołectwa jest osiedle. Organem wykonawczym sołectw jest sołtys, zaś organem stanowiącym i kontrolującym – zebranie mieszkańców danego sołectwa. Sołtysa wspiera rada sołecka, którą także wybiera zebranie wiejskie. Do obowiązków sołtysa należy reprezentacja sołectwa i zwoływanie zebrań mieszkańców. Sołtys dokonuje także poboru podatków rolnego i leśnego oraz uczestniczy w sesjach Rady Miejskiej.

Obszar, zakres działania sołectwa i jego organów określa rada gminy w Statucie Sołectwa. Rada Sołecka Chwaszczyno

 

Sołtys: Jolanta Wiercińska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 500-079-748

 

Jolanta Wiercińska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojciech Albecki Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gerard Barsowski -
Krzysztof Glaza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kuba Lewandowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aleksandra Nosel Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Justyna Szumlas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Wanke Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Kontakt do Rady Sołeckiej: http://radasolecka.pl/czlonkowie-rady-soleckiej-kontakt

 

Telefony do pracowników Gminy Żukowo: http://bip.zukowo.pl/Article/id,2183.html