KS Chwaszczyno liderem III ligi „Bałtyckiej”!

Pogoń II Szczecin : KS Chwaszczyno 1:4

Kto by pomyślał, że po czterech kolejkach III ligi „Bałtyckiej” dwa beniaminki tych rozgrywek będą im przewodziły? KS Chwaszczyno zajmuje pierwszą lokatę z dorobkiem 10 pkt., za nim plasuje się GKS Przodkowo z taką samą liczbą oczek.

Tak dobra pozycja jest z pewnością spowodowana świetną grą piłkarzy z linii obrony. Chwaszczynianie stracili tylko jedną bramkę – i to w ostatnim spotkaniu. Tym samym mają najszczelniejszą defensywę w rozgrywkach.

KS Chwaszczyno rozpoczęło swój marsz w górę tabeli od zwycięstwa z Cartusią Kartuzy. Historyczny, pierwszy mecz w III lidze jedynego zespołu w tych rozgrywkach w Gminie Żukowo, nie umknął niczyjej uwadze. KS pokonał stałego bywalca III ligi 1:0 (0:0). Kolejnym rywalem był Bałtyk Koszalin, skąd nasi piłkarze przywieźli cenny wyjazdowy bezbramkowy remis i dopisali 1 pkt do tabeli.

Tydzień później KS Chwaszczyno gościło wejherowski Gryf, który jeszcze dwa lata temu grał w ćwierćfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa. Chwaszczyński teren okazał się za trudny dla Wejherowian. KS świetnie zagrał z tyłu, a w drugiej połowie piłkarze wypracowali dwie świetne akcje, które zamienili na bramki. KS Chwaszczyno vs. Gryf Wejherowo 2:0 (0:0).

Aby rozegrać IV kolejkę III ligi „Bałtyckiej” piłkarze i sztab KSu musieli udać się aż do Szczecina, aby zmierzyć się z tamtejszą Pogonią. Jest to najbardziej oddalona miejscowość, w której przyszło zmierzyć się naszym piłkarzom w tych rozgrywkach. KS Chwaszczyno i tym razem nie zawiódł. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte na początku drugiej połowy. Szybkie trzy ciosy zadane w przeciągu pięciu minut postawiły Szczecinian z bardzo ciężkiej sytuacji, z której nie potrafili się już podnieść. Piłkarze KSu przywieźli z zachodu 3 pkt., pokonując Pogoń II Szczecin 1:4 (0:0).

KS Chwaszczyno pozostaje niepokonane. Tak samo twierdza KS Chwaszczyno nie została jeszcze zdobyta. Najbliższą ku temu okazję będzie miał zespół Rasel Dygowo, który ze zwycięstwem, remisem i dwoma porażkami zajmuje 12. miejsce w tabeli. Mecz już w sobotę 6 września, tym razem o godz. 16:00. Miejmy nadzieję, że i tym razem 3 pkt. zostaną w Chwaszczynie.

Zapraszamy do gorącego dopingu. Mecze III ligi „Bałtyckiej” przyciągają coraz więcej kibiców na stadion KS Chwaszczyno. Oby ta tendencja cały czas rosła.