Informacje ze szkoły

Kolejny historyczny sukces - uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa!

Dyrektor Szkoły w Chwaszczynie Robert Zochniak.

finały xlvii wojewódzkich igrzysk dzieci w mini piłce siatkowej 4

W marcu odbyły się dwa Finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym historyczny sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły.  Do turnieju finałowego, w którym startowało 6 najlepszych zespołów z naszego województwa, awansowały reprezentacje zarówno chłopców jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie.

Gmina Żukowo wspiera oświatę na Ukrainie

Robert Zochniak

gmina zukowo wpiera oswiate na ukrainie 08

W ostatni weekend października w Kijowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Zarządzanie Oświatą na Szczeblu Lokalnym, która adresowana była do ukraińskich samorządowców sprawujących pieczę nad placówkami oświatowymi i dyrektorów szkół, którzy chcieliby wprowadzić nowe rozwiązania w systemie zarządzania oświatą.

SUKCESY NAJMŁODSZYCH SPORTOWCÓW Z CHWASZCZYŃSKIEJ PODSTAWÓWKI W KINDER + SPORT 2018 !

Robert Zochniak - Dyrektor SP w Chwaszczynie
kinder3

W miesiącu marcu Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Chwaszczynie gościła najlepsze zespoły siatkarskie w najmłodszych kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców z naszego województwa. Odbyły się tam pierwsze rundy z całego cyklu rozgrywek Kinder + Sport, które są największą imprezą siatkarską tego typu w Polsce i Europie.

Strefa Relaksu w szkole w Chwaszczynie

Robert Zochniak - Dyrektor SP w Chwaszczynie

strefa relaksu 1

Na uczniów wracających z zimowego wypoczynku czekała w szkole nie lada niespodzianka. Jeden z holi zamieniony został w wygodną, kolorową przestrzeń, gdzie można zrelaksować się w czasie przerw pomiędzy lekcjami.

Rowerowy Maj na półmetku w gminie Żukowo. Chwaszczyno w czołówce

Informacja prasowa - Gmina Żukowo

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 36

Kampania Rowerowy Maj, która w gminie Żukowo wystartowała w tym roku po raz pierwszy, już minęła półmetek. Po wstępnych wynikach widać, że szkoły aktywnie włączyły się w akcję i nie straszny był im nawet śnieg w maju. Do kampanii przystąpiło sześć szkół podstawowych: w Żukowie, Glinczu, Miszewie, Pępowie, Skrzeszewie i Chwaszczynie.

II miejsce „Gwiôzdczi z Chwaszczëna” w Przyjaźni

nadesłane: Bogusława Gołąbek

gwizdze male

Jak co roku uczniowie języka kaszubskiego z naszej szkoły w okresie Bożonarodzeniowym kolędowali z „Gwiôzdką”. 10 stycznia 2017 r. tradycyjnie wzięliśmy udział w Przeglądzie Zespołów Kolędniczych w Zespole Szkół w Przyjaźni, gdzie zdobyliśmy II miejsce w kategorii klas gimnazjalnych, a I miejsce należało do gospodarzy. Występowało łącznie 5 zespołów.

Srebrny medal w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Wiejskich

Opracowała: Iwona Wygnał

pilka halowa 8

W dniu 21 października 2016 r. reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie była uczestnikiem Gminnych Igrzysk w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Na boisku zaprezentowało się 8 zespołów z następujących Szkół gminy Żukowo: SP w Baninie, SP w Pępowie, SP w Skrzeszewie, SP w Borkowie, SP w  Niestępowie, SP w Przyjaźni, SP w Leźnie.

Zostań „a host family”- rodziną goszczącą zagranicznych studentów!

Emilia Czerniawska

world talks

Projekt „World Talks” w chwaszczyńskiej szkole!

W dniach 6-19 czerwca 2016 trzech studentów – wolontariuszy z zagranicy poprowadzi cykl warsztatów w języku angielskim wśród młodzieży z Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie. Celem akcji jest rozwijanie umiejętności językowych, poznawanie obcych kultur i omawianie problemów społecznych współczesnego świata.

VI Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w Chwaszczynie [foto]

Karol Krefta

gielda szkol chwaszczyno2016 35

Mechatronik, fryzjer, kucharz, a może chemik? Dzisiaj po raz siódmy szkoły z ościennych gmin i miejscowości przybyły na targi szkół ponadgimnazjalnych do Chwaszczyna. Na kilkudziesięciu stanowiskach uczniowie i nauczyciele szkół średnich i zawodowych zachęcali uczniów gimnazjum do podjęcia nauki w ich placówkach.