Gokken zdobywa kolejne medale

24-25 maja 2014r. odbyły się zawody FSKA EUROPEAN CHAMPIONSHIPS w Poznaniu, w których nie mogło zabraknąć ekipy Gokken. W zawodach wzięło udział 620 zawodników z 9 państw i 58 klubów. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale nasi zawodnicy pokazali wysoki poziom, mimo tak długiego w tym roku sezonu startowego. Łącznie zdobyliśmy 27 medali: 12 złotych, 9 srebrnych oraz 6 brązowych. Dzięki temu uplasowaliśmy się na 3 miejscu w klasyfikacji medalowej (jest to najwyższe miejsce z pomorskich klubów!).

Sara Elwart po raz kolejny udowodniła, że ten sezon startowy należy do niej. W bardzo dobrym stylu wygrała swoją konkurencje (15-16 lat wszystkie pasy razem) oraz w znacznym stopniu przyczyniła się do wygrania drużynówki w kategorii 15-18 lat.

Zawodnikiem godnym wyróżnienia jest również Filip Wendt, który tak jak Sara wygrał swoją kategorię (15-16 lat 3-1kyu i DAN) oraz wygrał wszystkie walki w drużynówce. Sara i Filip na każdych zawodach pokazują, że są w czołówce zawodników w swoich kategoriach. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Ogromnie cieszy nas również start naszych najmłodszych adeptów. Drużynówki najmłodszych dziewczynek (7-10 lat) zdobyły pierwsze i drugie miejsce oraz wiele medali indywidualnie.

W najbliższym czasie czekają nas dwa ostatnie starty: Puchar Polski w Warce oraz zawody w Chwaszczynie. Trzymajcie kciuki!