Gokken na Mistrzostwach Polski. Przywieźli gros medali

W dniach 15 i 16 października Białystok stał się stolica Polskiego Karate, ponieważ zostały tam zorganizowane zawody Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców.

Jest to najważniejsza rankingowa impreza dla karateków od 14 do 21 roku życia. Medaliści mogą spodziewać się powołań do kadry narodowej na następny rok (mistrzowie i wicemistrzowie), a więc jest o co walczyć.

Ekipa Gokken jak zwykle stanęła na wysokości zadania. Wracamy z tarczą, a to dzięki przywiezieniu aż 4 złotych medali, 3 srebrnych i 7 brązowych.

gokken mistrzostwa polski 1

W szranki stanęło aż 350 osób z 48 klubów z całej Polski. Dzięki popularyzacji karate w naszym kraju zawody najwyższej rangi trwają już dwa dni i są organizowane na najwyższym poziomie.

MISTRZOWIE POLSKI z naszego klubu to:
– Sara Elwart, kumite kobiet -61 kg,
– Filip Wendt, kumite mężczyzn -75 kg,
– Szymon Kuśpiet, kumite juniorów młodszych -61kg,
– Dominik Korbolewski, kumite mężczyzn -60 kg.