Barszcz Sosnowskiego na trasie Warzenko-Tuchom

 

Powiaty: gdański, człuchowski, słupski i lęborski wskazały najwięcej miejsc występowania barszczu Sosnowskiego. O przesyłanie informacji na temat skupisk niebezpiecznej dla ludzi i zwierząt rośliny Ryszard Stachurski, wojewoda pomorski zwrócił się do wszystkich powiatów województwa.

 

Na podstawie zebranych informacji opracowana została specjalna mapa. Przekazane Wojewodzie materiały są w tej chwili analizowane. Urzędnicy pozostają w kontakcie z samorządami, na terenie których skala problemu jest największa. Zachęcamy do zapoznania się z mapą i zachowania szczególnej ostrożności podczas plenerowych wycieczek w oznaczone okolice.

 

W powiecie kartuskim [[barszcz Sosnowskiego]] można spotkać w Gminie Sierakowice (miejscowość Gowidlino oraz Szopa), a także na trasie Warzenko-Tuchom.

 

Poniżej miejsca występowania niebezpiecznej rośliny i mapa:

 

mapa wystepowania barszczu Sosnowskiego

 

miejsca wystepowania barszczu sosnowskiego

 

źródło: Pomorski Urząd Wojewódzki

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.